V Babylonu dne: 6. 9. 2016

Pravidla rybolovu na návesním rybníčku

Doba lovu: celoroční, po celý den, hodinu před východem slunce až hodinu po západu slunce.

Lovené druhy: kapr, všechny ostatní se musí pustit zpět (prozatím, dle toho co bude nasazeno).

Lovená velikost: kapr, lovec si může ponechat rybu ve velikosti 35 - 45 cm, ostatní  musí pustit zpět do vody.

Chytání na jeden prut, s nejvýše dvěma návazci.

Povinná výbava: peán, podběrák, metr, propiska na zapsání úlovku.

V letním období, v případě že se bude někdo koupat je povolen lov ryb pouze v druhé polovině rybníka od hráze (v 1/2 od přítoku na mělčině, kde se nikdo nekoupe).

Každý lovec ryb je povinen prokázat se „povolenkou“ (pověření rybníkáře k lovu ryb) komukoliv na vyzvání, pokud tak neučiní, je považován za pytláka a může se přizvat policie k jednání (místní občan může kohokoliv zkontrolovat).

Cena: pro trvale bydlící v obci Babylon 100,-Kč/rok, místní děti do 15 let a důchodci zdarma.

Musí být ovšem držiteli „povolenky“ =pověření k lovu ryb, kam si budou zapisovat úlovky, které si odnesou domů a pro případ kontroly, aby se mohli prokázat.

: pro občany, kteří zde vlastní nemovitost, ale nemají trvalé bydliště 200,- Kč/rok

: pro občany, kteří jsou zde pouze ubytovaní - penzion, autokemp 300,- Kč/den, a může si odnést jednoho kapra mezi 35 až 45 cm.

Roční „povolenka“ k lovu ryb bude na konci roku odevzdána na OÚ Babylon. V opačném případě nebude jejímu majiteli vydána na rok následující.

Jednodenní kartička na lov ryb bude na konci dne odevzdaná, pokud ne, majitel ubytovacích prostor může vyvodit podobný postih jako je celoroční kartička.

Tato pravidla byla schválena Zastupitelstvem obce Babylon, dne 5. 9. 2016, usnesením č. 9/2016.

Simona Schlägelová

Starostka obce